AMAÇ:

1953 yılında İstanbul’da çorap üretim işletmesi olarak kurulan Gönültaş Çorap, 2004’te yeniden yapılanıp son teknolojileri kullanarak üstün kalite çorap ve dikişsiz iç çamaşırı imalatı yapmaya başladı. Her sezon yenilenen koleksiyonlarıyla her bütçeden kesime hitap eden marka, sektördeki pazar payını, rekabet gücünü ve marka değerini arttırmak için bize başvurdu. GBM olarak hedefimiz marka konumlandırma ve hedef kitle belirlenmesinin yanı sıra marka algısını güçlendirmek için stratejik danışmanlık vermektir.

AKSİYON:

Kalitatif araştırmalarımıza öncelikle Türkiye bazlı rakip analizi ve segmentasyon ile başladık. Elde ettiğimiz veriler her alt marka için konumlandırma ve marka kimliği oluşturmamızda bize ışık tuttu. Marka hedef kitlesini tanımlayıp, her biri için uygun pazarlama aktivitesi yarattık. Bu doğrultuda markayı ve ürünleri etkili bir biçimde temsil edecek yeni kimlik ve logo çalışmalarını hayata geçirdik. Marka ve satış kanalları arasındaki komplikasyonları çözüme kavuşturmak için CRM ve CLM hizmetlerini en etkili şekilde kullanmaya başladık. Müşterilerin mağazalarda en iyi deneyimi yaşaması ve ürünlerin mağaza içinde doğru konumlanabilmesi için deneyimsel pazarlama araçlarını kullanarak mağaza içi tasarımı yenileme konusunda danışmanlık hizmeti verdik.

SONUÇ:

Marka şu anda müşteri ilişkileri ve strateji uygulaması için iletişim planlamasını tamamlamış durumda. Oluşturduğumuz B2B ve B2C satış ve pazarlama strateji planı doğrultusunda, müşterilerle ve satış kanallarıyla yeni bir sadakat yönetimi sistemini uygulamaya başladı ve başarıyla uygulanmakta. Her katagori için hangi markanın pazara sunulacağı kesinleşti, logolar yenilendi. Gönültaş artık SERFİNO markasıyla pazarda yerini alacak.

Web Sitesi: www.gonultas.com