HAS | DBN GYO

AMAÇ:
Ankara’da büyük projelere imza atan Türkiye gayrimenkul dünyasının önemli aktörlerinden HAS DBN Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, yeni bir konsept ve marka ile İstanbul’da güçlü bir oyuncu olmak istiyordu. İstanbul’da ilk yatırımı olan Atiye Residence ile büyük başarı kazanan şirket bu başarıyı bir çatı markası ile devam ettirmek için Global Magic Brands ile çalışmaya başladı. GBM olarak BrandUp hizmet paketimiz ile HAS DBN GYO için bu yeni kulvarda ana marka, alt marka konumlandırma ve hedef kitleyi belirlemenin yanı sıra marka algısının güçlendirilmesi, yeni marka ismi ve marka mimarisi konularında stratejik danışmanlık hizmeti verdik.

AKSİYON:
Araştırma süreci, etnografik yöntemler kullanılarak hedef kitlenin ve rakiplerin segmentasyonu, kalitatif analiz, isim ve eylem adımlarının oluşturulması amaçlanarak kurgulandı. Yeni markanın isimlendirmesinde kavramsal ilişkilendirme yöntemlerinden yardım alınarak isim alternatifleri sunuldu. Araştırmalarda hedef kitlesinin Türkçe bir marka adına daha fazla güven ve ilgi duyacağı sonucu çıktı. Projelerin ruhu, kimliği ve algısı doğrultusunda BANİ üst marka ismine karar verildi. Yeni projelerin marka mimarisi HAS DBN ve BANİ markalarının da algısının doğru kurgulanması için özenle inşa edildi. Markaların özü, kişiliği, imajı, fiziksel özellikleri ve ilişki tarzları belirlendi. Projelerin rekabet alanı, dolaylı ve doğrudan rekabet avantajları belirlenip ön plana çıkarıldı. Projelerin rakiplerinden ayrışmasını sağlayacak özellikleri tanımlandı, marka stratejisi oluşturuldu. Logo, renk, ilgili görseller, bu çalışmaların sonucunda ortaya çıkan veriler doğrultusunda çalışıldı.

SONUÇ:
HAS | DBN GYO, İstanbul pazarında projeleri için alt markalarını kurguladı ve BANİ markası ile güçlü bir üst marka ismine kavuştu. Belirlediğimiz marka ve pazarlama stratejileri doğrultusunda İstanbul’da da önemli bir oyuncu olma yolunda büyük bir adım atmış oldu.