AMAÇ:

Türkiye’nin ilk yerli Rallykross yarış otomobili olan Control 4/Super Car Lites, Avitaş Motorsports tarafından İstanbul Pendik’te üretilmekte ve üretici firma da FIA onaylı RallycrossRX dünya şampiyonasının bir parçası olmak arzusundaydı.
Otomobiller 2013 yılında Amerikan GRC Rallikross şampiyonasında da başarıyla yarışmıştı ama IMG yönetimindeki RallycrossRX dünya şampiyonası, bu daldaki en önemli aktivite idi. Farklı isimler altında şampiyonalarda yarışan bir Türk yarış otomobilinin markalaşma ve algı yönetimi projesi vardı.

AKSİYON:

İlk önce sektörün Türkiye’deki ve dünyadaki ileri gelenleri ile derinlemesine görüşmeler yapıp markanın konumlandırmasını çıkardık, SWOT analizini yaptık. Daha sonra da marka kimliği ve marka ağacı çalışmalarını sonuçlandırıp RXLITES Logotype, kurumsal kimlik, tanıtım filmi, web sayfası, Instagram, Twitter, Facebook uygulamalarının stratejilerini belirledik.
Uygulamaların hayata geçmesini sağlayıp stratejilere uygun olmasını sağladık. RXLites tanıtım filmi, sponsorluk dosyası ve filminin hayata geçmesini sağladık, şampiyonanın potansiyel sponsorlarla buluşmasını sağladık.

SONUÇ:

RXLites, Rallikross dünyasında bilinen ve tanınan bir marka oldu.

Web Sitesi: www.rxlites.com