AMAÇ:

Ülker Golf, Türkiye’de ilk Kahramanmaraş’ta fabrika yatırımı yapıp gerçek Maraş dondurmasını vatanında üretmek ve parekende zincirinde pazara sunmak kararı almıştı. Onlarca yöresel rakip ve Algida gibi global rakipleri karşısında marka ismi, ambalaj, fiyat politikası ve pazarlama stratejisi konularında araştırma, analiz ve stratejiye ihtiyacı vardı.

AKSİYON:

GMB insight ekibimiz Kahramanmaraş’ta, şirket merkezinde, B2B & B2C pazarında etnografik araştırma başlatıp konvansiyonel ve geleneksel Maraş dondurmasının özellikleri, algısı, hedef kitlesi, fiyat politikaları, güçlü-zayıf yönler, fırsatlar ve tehditler konusunda derinlemesine araştırmalar yaptı.
Analiz raporu sonucunda konumlandırma belgesini oluşturup marka sahibinin onayına sunduk. Sonrasında marka, pazarlama ve iletişim stratejilerini belirleyip Creative Ajans sunumunu yaptık. Ambalaj görselleri, logotype ve iletişim uygulaması kararları stratejimiz doğrultusunda alındı.

SONUÇ:

Sonuç mutlak başarı oldu. Ülker Golf “Dondurmanın hası” sloganıyla “Maraşım”ı pazara sürdü, lansmanını da sevilen “Bizimkiler” dizisinin oyuncularıyla yaptı. Ülker Golf maraşım markası kendi pazarında birinci sırada.

Web Sitesi: www.ulkergolf.com.tr