SPEED Medya

AMAÇ:
SPEED Medya Ajansı dinamik ve deneyimli kadrosu ile medya planlama ve satın alma sektöründe lider olmayı hedefliyordu. Sektörün yaşadığı dönüşümler ve zorlukları güçlü bir marka yatırımı ve daha güçlü stratejik bir yaklaşım ile aşmaya karar veren şirket, Global Magic Brands BrandUp hizmet paketi danışmanlık hizmetini satın aldı.

AKSİYON:
GMB olarak SPEED markası için araştırma sürecimiz, uzman yönetici ekip ile yapılan marka yapılandırma workshopları ile başladı. Her bir atölye çalışmasında marka ruhu, kimliği, konsepti, marka sloganı ve manifestosu katılımcı analiz metotları ile belirlendi. Sonraki aşamada Etnografik araştırma ile çalışanların algıları ve aidiyet analizleri yapıldı. Sektördeki önemli profesyoneller ve rakipler ile birebir görüşmeler gerçekleştirildi. Sektördeki algı ve beklentiler ölçüldü, bu analizler sonucunda yeni marka konumlandırılması ve relansman stratejisi geliştirildi. Yaratılan “Matematik Ajansı” konsepti için “SATScore, Human Math” gibi yeni pazarlama araçları üretildi, yaratılan konsept için kreatif brief hazırlandı.

SONUÇ:
SPEED Matematik Ajansı, yeni konsepti ile markasını konumlandırdı, profesyonel ve uzman algısı ile sektörün dar bir anında güçlü bir çıkış yakaladı. Algısını bir matematik ajansına dönüştürdü, ölçülebilir olduğunu kanıtladı, müşteri sayısını ve cirosunu artırdı. Dünyanın lider medya ajansları arasına girmek için çizilen yenilikçi stratejiler doğrultusunda çalışmaya devam ediyor.

Web Page: www.speedmedya.com